قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب عبور کرد؛ ۱۰۰ هزار تومان؟ | جدیدترین قیمت تخم‌مرغ شانه‌ای

Table of Contents

قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب عبور کرد؛ ۱۰۰ هزار تومان؟ | جدیدترین قیمت تخم‌مرغ شانه‌ای

به گزارش جُستک آنلاین، فروشندگان تخم مرغ را در بازار بیش از نرخ مصوب می‌فروشند در حالی که به قیمت پایین تری از تولیدکننده می‌خرند.

قیمت تخم مرغ در بازار تهران از نرخ مصوب عبور کرده و هر شانه بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان به فروش می رود و در برخی مناطق تهران هم خبرهایی از شانه ۱۰۰ هزار تومان به گوش می رسد.

گزارش میدانی از منطقه ۱۹ تهران حاکی است که قیمت هر شانه تخم مرغ  ۳۰ عددی بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان است که البته این قیمت در مناطق بالاتر، بیشتر می شود، قیمت دانه‌ای تخم مرغ هم ۳ هزار تومان است.

پس از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، ستاد تنظیم بازار قیمت هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی با وزن ۱.۹ کیلوگرمی را ۷۶ هزار تومان تعیین کرد و تا یکی دو هفته پیش حتی پایین تر از نرخ ستاد مصوب به فروش می رفت اما مدتی است که از نرخ تعیین شده گرانتر شده است.

حمیدرضا کاشانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره قیمت تخم مرغ در بازار گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که با نرخ واقعی ۳۰ درصد اختلاف دارد.

آن‌طور که پیداست قیمتی که تولید کننده می فروشد پایین است اما وقتی پای این تخم مرغ‌ها به بازار می‌رسد قیمت گرانت‌ری به فروش می‌رود .

کاشانی اظهارکرد: هم اکنون هر شانه ۲ کیلویی با نرخ ۸۰ هزار تومان و ۱.۹ کیلوگرمی ۷۵ هزار تومان باید به دست مصرف کننده برسد و فروش با نرخ بالاتر ۱۰۰ درصد گرانفروشی است.

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید