قیمت خودرو در بورس کالا چقدر از بازار ارزان‌تر است؟ | بورس کالا تاخیر در تحویل خودرو را جریمه می‌کند

Table of Contents

پیشنهاد روز

قیمت خودرو در بورس کالا چقدر از بازار ارزان‌تر است؟ | بورس کالا تاخیر در تحویل خودرو را جریمه می‌کند

به گزارش جُستک آنلاین، جواد جهرمی افزود: برای خرید خودرو از بورس کالا نیازمند کد بورسی است کسانی که کد بورس اوراق بهادر را دارند هم می‌تواند با اقداماتی کد دریافت کنند. در بورس کالا با یک حساب وکالتی باید کار انجام شود یعنی فرآیندی که وجه در آن بلاک و برداشتی انجام می‌شود در حساب افراد است و پولی نزد بورس کالا نیست. مسدود بودن حساب هم از زمان ثبت سفارش تا اتمام حراج است و بعد مسدودیت بر طرف می‌شود. تنها محدویت که در نظر گرفته شده سن بالای ۱۸ سال و خرید یک خودرو است و  رانتی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: قیمت بر اساس عرضه و تقاضاست. فرد قیمت مورد نظر خود را به کارگزار می‌دهد و براساس آن  موظف است سقف قیمتی آن  را بزند. در رابطه با سابقه عرضه یک وانت بود که بر روی قیمت پایه معامله شد و مورد دیگر عرضه چهارشنبه بود که ۶۰۰ دستگاه مورد معامله قرار گرفت.

جهرمی اضافه کرد: شروع کار با خودروهای کم تیراژ بود تا مردم بیشتر با شرایط آشنا و سیستم‌ها سنجیده شوند. ضمانت‌هایی از خودرو سازها برای تحویل گرفته ایم تا جریمه بپردازند که تاخیری در تحویل  رخ ندهد. قیمت‌ها با ۱۵ درصد پایین‌تر از سطح بازار رقم خورد. معاملات خودرو ۴ ساعت طول کشید. به خریداران اختیار دادیم تا فضای هیجانی از بین برود. در شرایطی می‌توان به بازار خودرو کمک کرد که عرضه منظم داشته باشیم. وقتی کالا از قیمت گذاری دستوری خارج می‌شود تولید کننده، دولت و هم مصرف کننده منفعت می‌برند. بورس یک پلتفرم است. قیمت همه چیز را به نمایش می‌گذارد و تعیین می‌کند.

مدیر نظارت بر عملیات بورس کالا افزود: تکیه تنها به بورس کالا نمی‌تواند مشکلات را حل کند. بازار گواهی سپرده و اوراق سلف برنامه‌های بعدی در این حوزه است که در این مورد به سمت توسعه بازار مالی خودرو، خودروهای پرتیراژ و برخط شدن معاملات می‌خواهیم رفت. خودرویی که در بورس است باید صد درصد در بورس کالا عرضه شود. شرایط گارانتی مانند سابق است و  تمام اطلاعات از جمله زمان تحویل در اطلاعیه عرضه آماده است. همه موارد معامله شفاف و ثبت شده است.

۲۶ مرداد ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی و فیدلیتی متعلق به بهمن موتور روی تابلو معاملات بورس کالا رفتند و در مجموع با تقاضای ۳ هزار و ۵۰۰  نفر مواجه شدند.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید