قیمت نفت به بالاترین رقم در سه ماهه اخیر رسید

Table of Contents

پیشنهاد روز

قیمت نفت به بالاترین رقم در سه ماهه اخیر رسید

به گزارش جُستک آنلاین، قیمت نفت در آخرین روز معاملات هفته جاری روند صعودی خود را حفظ کرد تا جایی که به بالاترین سطح سه ماهه خود رسید. در ابتدای معاملات، بازارها در معرض ترس از اقدامات جدید بسته شدن برای مبارزه با “کووید -۱۹” در شانگهای، تأثیر تقاضای شدید برای سوخت در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده در جهان، قرار گرفتند.

بهای معاملات آتی نفت برنت پس از افت ۰.۴ درصدی در روز گذشته، ۹۴ سنت یا ۰.۷۶ درصد افزایش یافت و به ۱۲۴ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش رویترز، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از کاهش ۰.۵ درصدی در روز پنجشنبه، ۸۸ سنت یا ۰.۷۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲.۳۹ دلار در هر بشکه رسید.

نفت خام برنت برای چهارمین هفته متوالی به سمت افزایش رکورد می‌رود، در حالی که نفت خام آمریکا به سمت ثبت هفتمین افزایش هفتگی متوالی پیش می‌رود.

کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد Fujitomi Securities گفت: محدودیت‌های جدید ضد اپیدمی کرونا در شانگهای نگرانی‌هایی را در مورد تقاضا در چین ایجاد کرده است.

وی افزود: اما با انتظارات مبنی بر ادامه کمبود عرضه جهانی با تقاضای قوی ایالات متحده برای سوخت و افزایش آهسته تولید نفت خام توسط اوپک پلاس، این ضررها مهار شد.

این تحلیلگر ارشد ادامه داد: شانگهای و پکن روز پنجشنبه پس از اعمال محدودیت‌های قرنطینه جدید در بخش‌هایی از شانگهای، بزرگترین قطب اقتصادی چین و اعلام دور آزمایش انبوه میلیون‌ها نفر از ساکنان، به وضعیت هشدار COVID-۱۹ بازگشتند.

وی بیان کرد: ما به تازگی با برداشته شدن محدودیت‌ها در شانگهای و پکن نسبت به تقاضای چین صعودی شروع کرده بودیم و آخرین اقدام برای بستن مناطق خاصی در شانگهای برای بررسی‌های جامع یادآوری است که سیاست چین در مورد (کووید) تغییر نکرده است.

او افزود: اگر به استفاده از محدودیت‌ها برای محدود کردن گسترش آن ادامه دهد، ممکن است فعالیت اقتصادی تحت تأثیر قرار گیرد.

واردات نفت خام چین در ماه مه حدود ۱۲ درصد افزایش یافت، اما پالایشگاه‌ها همچنان در حال مبارزه با افزایش ذخایر در بحبوحه تعطیلی و کندی اقتصاد هستند که بر تقاضای سوخت در ماه گذشته تأثیر گذاشت.

در همین حال، اوج تقاضای سوخت در تابستان در ایالات متحده همچنان از قیمت نفت خام حمایت می‌کند.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید