مرغ ارزان می شود؟ | جدیدترین قیمت مرغ در میادین

Table of Contents

پیشنهاد روز

مرغ ارزان می شود؟ | جدیدترین قیمت مرغ در میادین

به گزارش جُستک آنلاین، بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که با اقدامات دولت سیزدهم برای تنظیم بازار گوشت مرغ، قیمت این محصول نسبت به روزهای گذشته روند کاهشی به خود گرفته و قیمت‌ها به نرخ مصوب رسیده است.

پیش از این دولت قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم را برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین کرده بود.

این در حالی است که طی روزهای اخیر قیمت گوشت مرغ  در برخی نقاط به بیش از ۶۵ هزار تومان رسیده بود، اما اکنون قیمت این محصول در بازار روند کاهشی به خود گرفته تا جایی که قیمت این محصول به ۶۰ تا ۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار خرده‌فروشی رسیده و در میادین میوه و تره‌بار همچنان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید می‌شود که بخش عمده آن به مصرف داخلی می‌رسد و بخشی از مازاد این محصول توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌منظور حفظ ذخایر استراتژیک و همچنین تنظیم بازار خریداری و ذخیره‌سازی می‌شود.

حال با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ طی روزهای اخیر، اقدام شرکت پشتیبانی امور دام دولت سیزدهم در توزیع بدون محدودیت مرغ منجمد با کیلویی ۴۸ هزار تومان در بازار در کاهش قیمت این محصول اثرگذار بوده است.

کمبودی در عرضه گوشت مرغ نداریم

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، از توزیع گوشت مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در بازار خبر داد و گفت: ذخایر گوشت مرغ کشور از شرایط مطلوبی برخوردار است. با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام از ۱۰ شهریورماه به‌منظور  تنظیم بازار این  محصول ورود کرده و تا تنظیم بازار این محصول روند توزیع مرغ منجمد ادامه می‌یابد.

 محمد جعفری اظهار ;vn: در حال حاضر توزیع مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در تهران و سایر استان‌های کشور انجام می‌شود که البته این فرایند در صورت درخواست کارگروه تنظیم بازار استان‌ها برحسب نیازشان صورت می‌گیرد و بر اساس معرفی‌نامه کارگروه تنظیم بازار استان‌ها هر کیلوگرم مرغ منجمد درب سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام استان‌ها با قیمت ۴۵ هزار تومان در اختیار مباشرین قرار می‌گیرد و در تهران با قیمت ۴۸ هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. حال ممکن است در برخی استان‌ها با قیمت‌های کمتر نرخ تهران به بازار عرضه شود.

فروش مرغ با قیمت بالای ۶۰ هزار تومان گران‌فروشی است

چندی پیش معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفته بود عرضه گوشت مرغ بالای ۶۰ هزار تومان تخلف و گران‌فروشی است، زیرا قیمت مرغ زنده اکنون ۴۲ هزار تومان است و باید مرغ کیلویی ۶۰ هزار تومان در بازار  به فروش برسد.

به گفته حسین دماوندی نژاد ذخایر گوشت مرغ کشور مطلوب است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد. طبق آمارها ماه گذشته میزان جوجه‌ ریزی ۹۰ میلیون قطعه بوده که پیش‌بینی می‌شود این میزان نیاز کشور را به‌طور کامل تامین کند.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید