نرخ جدید بلیت هوایی به نجف و بغداد نهایی شد | نرخ بلیت چقدر است؟

Table of Contents

پیشنهاد روز

نرخ جدید بلیت هوایی به نجف و بغداد نهایی شد | نرخ بلیت چقدر است؟

به گزارش جُستک آنلاین، رستم قاسمی در پنجمین جلسه ستاد اربعین که امروز (شنبه) در ساختمان دادمان وزارت راه وشهرسازی برگزارشد، گفت: هزینه حمل‌و نقل سفرهای اربعین در شورای اقتصادی تصمیم گیری شد.

وی اضافه کرد: در پرواز ایرلاین‌های خارجی قیمت‌گذاری ممنوع است و نرخ بلیت تابع نرخ بازار است، برای مسیرهای خارجی شرکت‌های داخلی هم قیمت گذاری نمی‌کنیم. اما برای پروازهای نجف به طور استثنا وارد قیمت گذاری شدیم و نه فقط برای ایام اربعین که از ۱۵ این ماه است بلکه بلیت تهران – نجف تا زمان تصمیم گیری جدید با نرخ ۶ میلیون تومانی به فروش خواهد رسید.  

قاسمی درباره چرایی این تصمیم گفت: همیشه زائر امام حسین وجود دارد و این طور نیست که  افزایش زائر فقط در ایام اربعین باشد

وزیر راه وشهرسازی گفت: هر ایرلاینی تصمیم دارد به نجف نرود اجباری نیست، اما اگر تصمیم به مشارکت دارد حق افزایش نرخ ندارد.

به گفته وی، ایران ایر، قشم ایر، آسمان و  کیش ایر برای جابه جایی بیش از ۶۰ هزار نفر اعلام آمادگی کردند.

رستمی گفت: بلیت هوایی نرخ این مسیر ۶ میلیون تومان است که با اتخاذ سازو کار به این رقم رسیدیم. چنانکه مسافری با نرخ بیش از ۶ میلیونی بلیت فروشی را مشاهده کرد، خریداری نکند چرا که ایرلاین گران فروش اجازه پرواز ندارد. بنابراین مردم از ایرلاین گران فروش بلیت نخرند.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: کارهای بزرگی در آستانه سفرهای اربعین انجام شده است. در جاده‌های منتهی به مسیرهای مرزهای خروجی بیش از هزار میلیارد تومان توسط  سازمان راهداری هزینه شده است و پیش بینی اعزام ۵ میلیون مسافر را از هر سه بخش حمل و نقل داریم.

وی گفت: فقط ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر زائر پاکستانی از مسیر ایران عبور می‌کنند که رقم قابل توجهی است. کمبود اتوبوس هم با رایزنی جبران شده است و تعداد۸ هزار اتوبوس برای جابجایی مسافران پیش‌بینی شده است.

قاسمی درباره قیمت بلیت اتوبوس نیز گفت: به دلیل جبران یکسرخالی اتوبوس‌ها، توافق شد که امسال برای سفر رفت و برگشت در مسیر تهران- ایلام که اکنون ۱۳۵ هزار تومان است به ۲۰۰ هزار تومان در ایام اربعین افزایش می‌یابد که نسبت به سال ۹۸ که ۱۰۰درصد افزایش رخ داد امسال ۷۵ درصد افزایش خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بسیج حوزه هوایی ریلی وجاده‌ای در خدمت زائران اربعین است و  به دلیل همزمانی با شهریور که اخرین ماه سفرهای تابستانی است مدیریت سخت تر است و اگر ایرادی در طول ایام اربعین وجود داشت از همین حالا از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

زمان آغاز فروش بلیت پروازهای اربعین 

بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، بازه زمانی فروش بلیت پروازهای اربعین از ۲۰ به ۱۵ شهریور تغییر کرد و با نرخ ۶ میلیون تومان به فروش می رسد.

 در حالی که کاپیتان محمد محمدی بخش در نشست خبری چهارشنبه ۲ شهریور از برگزاری پروازهای اربعین طی بازه ۲۰ تا ۳۱ شهریور امسال با نرخ رفت و برگشت ۶ میلیون تومان خبر داده بود.

علی جعفری، مدیرکل حوزه وزارت راه و شهرسازی دقایقی قبل در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از دستور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست ستاد اربعین امروز شنبه شهریور مبنی بر فروش بلیت همه پروازهای رفت و برگشت تهران-نجف-تهران و تهران-بغداد-تهران با قیمت ۶ میلیون تومان از سه شنبه ۱۵ شهریور خبر داد.

بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی از انجام پروازهایی که با نرخی بالاتر از ۶ میلیون تومان بلیت فروشی شده باشد، ممانعت خواهد شد.

نرخ  جدید بلیت هوایی به نجف و بغداد نهایی شد | نرخ بلیت چقدر است؟

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید