نفت پشت مرز ۱۰۰ دلار ماند

Table of Contents

پیشنهاد روز

نفت پشت مرز ۱۰۰ دلار ماند

به گزارش جُستک آنلاین، بهای معاملات نفت برنت با ۱۳ سنت افزایش، در ۹۶ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۷ سنت افزایش، در ۹۰ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه بسته شد. هر دو شاخص برای کل هفته حدود ۱.۵ درصد کاهش ثبت کردند.

قیمت نفت پس از این که توماس بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند اظهار کرد اقدام برای افزایش نرخهای بهره باید متعادل شود تا افزایش نرخ‌ها، رشد اقتصادی را متاثر نکند، در معاملات پرنوسان روز جمعه، برای مدت کوتاهی افزایش یافت اما به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران درباره افزایش آتی نرخ‌های بهره، رشد قیمت نفت ضعیف شد.

رشد ارزش دلار آمریکا که به بالاترین حد در پنج هفته گذشته صعود کرد، هم رشد قیمت نفت را محدود کرد زیرا نفت را برای خریداران غیرآمریکایی، گران‌تر کرد.

جیم ریتربوش از شرکت مشاوره تجارت نفت “ریتربوش اند آسوشیتس” در یادداشتی نوشت: اگر چه مجموعه بازار نفت تاکنون توانسته است دلار قوی را نادیده بگیرد اما ادامه روند رشد ارزش دلار، مانع بزرگی برای رشد مستمر قیمت‌های نفت ایجاد خواهد کرد.

هیثم الغیص، دبیرکل جدید اوپک به رویترز گفت: درباره تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۳ خوش‌بین است. وی در آستانه نشست پنجم سپتامبر اوپک پلاس گفت: اوپک مایل است روسیه در گروه اوپک پلاس بماند.

عرضه نفت ممکن است با اجرای ممنوعیت اتحادیه اروپا علیه واردات دریابرد نفت خام از روسیه در پنجم دسامبر، محدودتر شود.

شرکت مشاوره FGE در یادداشتی نوشت: محاسبات ما نشان می‌دهد اتحادیه اروپا باید ۱.۲ میلیون بشکه در روز واردات نفت دریابرد از روسیه را با نفت مناطق دیگر جایگزین کند.

اطلاعاتی که روز چهارشنبه منتشر شد، حاکی از آن بود که ذخایر نفت آمریکا در پی صادرات پنج میلیون بشکه در روز نفت در هفته گذشته، به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است و شرکت‌های نفتی با درخواست از کشورهای اروپایی روبرو هستند که منابع دیگری برای واردات نفت را جست و جو می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه اعلام کرد شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته تغییر نداشت و ۶۰۱ حلقه ماند. شرکت‌های انرژی آمریکایی شمار دکل‌های حفاری نفت را به تدریج افزایش می‌دهند و انتظار می‌رود تولید نفت شیل در سپتامبر به بالاترین میزان از مارس سال ۲۰۲۰ صعود کند.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید