یک توصیه به زوار اربعین درباره خرید از بازار عراق | این کالاها را نخرید

Table of Contents

پیشنهاد روز

یک توصیه به زوار اربعین درباره خرید از بازار عراق | این کالاها را نخرید

به گزارش جُستک آنلاین، محمدرضا فرجی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران خرید کالای الکترونیکی از عراق را اشتباه دانست و گفت: کالای آی تی با بهترین و جدیدترین مدل در تمام دنیا، بعد از کشور تولیدکننده، وارد کشور امارات شده و سپس با دو هفته تأخیر وارد ایران می شود.

به گفته فرجی کلیه لوازم الکترونیکی که در بازار ایران به فروش می رسد، نسبت به امارات و عراق ارزان تر است. وی ادامه داد: هموطنان در سفر به عراق به خصوص در ایام اربعین، این نکته را مدنظر داشته باشند که اجناس موجود در بازارهای کربلا و نجف حتی با فرض اصل بودن، ممکن است خراب باشند و در نتیجه خرید آن، فقط هدررفت سرمایه محسوب می شود.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: کالای خریداری شده در داخل ایران تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کننده و با گارانتی چندین ماهه است؛ با این تفاسیر خرید کالای دیجیتال در خارج از کشور، منطقی نیست.

فرجی به زوار اربعین حسینی توصیه کرد که به هیچ عنوان کالای دیجیتال را در خارج از کشور تهیه نکنند. البته در شرایط اضطراری نظیر خرابی شارژر، تهیه این تجهیزات ممکن است اجتناب ناپذیر شود؛ضمن اینکه باید تأکید کرد در شهرهای نجف و کربلا به نسبت بغداد و کردستان عراق، بازار آی تی ضعیف تری داشته، در واقع خرید از این بازارها دارای ریسک بیشتری است.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید