5 اقدام ملی برای ارتقا امنیت و سلامت گوشت و مرغ کشور

Table of Contents

5 اقدام ملی برای ارتقا امنیت و سلامت گوشت و مرغ کشور

به گزارش گروه علم و پیشرفت جُستک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،برنامه احیای مرغ لاین آرین با هدف ارتقای امنیت و سلامت گوشت مرغ کشور یکی از اولویت‌هایی است که در کشور دنبال می‌شود.از جمله مجموعه‌هایی که در این برنامه ایفای نقش می‌کند ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با تشکیل کارگروه آموزش، تحقیق و توسعه برنامه ملی مرغ لاین آرین؛ در تلاش است تا به ارتقای این صنعت کمک کند.

در حال حاضر هم برای تحقق این هدف؛ 5 اقدام ملی شامل «تصویب و انعقاد قرارداد طرح‌های پژوهشی و توسعه فناوری»، «پایش پیشرفت طرح‌های پژوهشی»، «تدوین سند تحقیق و توسعه برنامه ملی لاین آرین»، «راه‌اندازی و توسعه پلتفرم شبکه تحقیق و توسعه مرغ لاین آرین» و «کسب برخی دستاوردها و جمع آوری اطلاعات سویه آرین از مزارع پرورش» تعیین شده و در حال اجرا است.

برای ترغیب بخش خصوصی و پژوهشگران و صاحبان ایده در این زمینه هم فراخوان‌هایی منتشر شد که از میان آنها 20 طرح مطالعاتی ارسال شده تصویب شد و مورد حمایت قرار گفت. طرح‌هایی که قرار است در احیای مرغ لاین آرین و ارتقای امنیت غذایی کشور موثر باشند. البته این کار با همکاری و امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهاهای مرتبط هم دنبال می شود.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید