نحوه شستشوی مبل چرم

Table of Contents

پیشنهاد روز

نحوه شستشوی مبل چرم

نحوه شستشوی مبل چرم

مبل چرمی را چگونه بشوییم در مبل شویی به واش 

 

یکی از موارد مرتبط با خانه که همیشه ذهن خانم های خانه‌دار را درگیر می کند نظافت و شستن وسایل منزل است. مبل ها همیشه در معرض کثیفی، فرسودگی و پارگی هستند. گاهی اوقات می‌توانیم با تمیز کردن مبلمان، عمر و زیبایی آن را افزایش دهیم. اما شستن مبلمان چرمی کار سختی نیست، فقط به کمی زمان و حوصله نیاز دارید.

به طور کلی، خانم ها ترجیح می دهند از بخارشوی برای تمیز کردن مبل ها استفاده کنند، اما همه فرش ها را نمی توان با بخارشوی مانند فرش های بخارشوی تمیز کرد.

مبل ها انواع مختلفی دارند از جمله:

مبل پارچه ای

مبل های چرمی

مبل های ساتن و…

ناگفته نماند که روش شستشو و موادی که برای شستشو استفاده می شود برای هر مبل متفاوت است.

مبل چرمی هرگز نباید با بخارشوی شسته شود، زیرا آب داغ به چرم آسیب می رساند و آن را سبز می کند.

بنابراین هیچ قالیشویی نمی تواند مبل چرمی را بشویید، مراقب باشید اگر کارمندان قالیشویی به شما می گویند مبل چرمی را می شویند، مراقب باشید و اجازه ندهید.

برای شستن مبل چرمی از روش های خاص خود استفاده کنید و در ادامه این مقاله به نحوه شستشوی مبل چرمی و انواع لکه های رایج روی آن می پردازیم.

 

نحوه شستشوی مبل چرم

 

نحوه شستشوی مبل چرمی در خانه در مبل شویی به واش

امروزه مبلمان چرمی در بسیاری از خانه ها یافت می شود زیرا زیبایی فوق‌العاده ای به خانه می بخشد. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد:

شستن مبلمان چرمی با بخارشوی غیرممکن است.

نظافت صندلی های چرمی راحت تر از صندلی های پارچه ای است. به گفته کارشناسان قالیشویی، می توانید مبل های چرمی را روزانه با یک پارچه مرطوب جاروبرقی و تمیز کنید، اما هر از گاهی بهتر است از پارچه ای با پاک کننده چرمی موجود در بازار استفاده کنید که معمولاً محلولی ملایم و رقیق است. آن را آغشته کنید و روی صندلی های چرمی خود بمالید.

اگر نمی‌خواهید پاک‌کننده پوست بخرید، می‌توانید از یک درمان خانگی از سرکه سفید و آب مخلوط در قسمت‌های مساوی استفاده کنید. مراقب باشید استفاده از مواد شیمیایی روی پوست باعث تیره شدن، روشن شدن و مضر شدن پوست شود.

روکش چرمی براق

همچنین اگر می خواهید مبل چرمی شما بدرخشد:

می توانید یک سوم سرکه سفید را با دو سوم روغن بورساگ یا روغن کتان مخلوط کنید.

و با دستمال روی مبل چرمی آن را پاک کنید.

بهتر است این کار را در پایان عصر انجام دهید تا روغن بعد از چند ساعت روی مبل شما بتابد.

پس از این مدت، مبل را با یک پارچه تمیز خشک کنید. حالا مبل شما مثل روز اول می درخشد.

توجه داشته باشید که قالیشویی سفارش شستشوی فرش چرم و چرم را می پذیرد.

 

لکه های رایج بعد از تمیز کردن مبل چرمی

چرم ها رنگ های متفاوتی دارند و نظافت مبل های چرمی با رنگ های مختلف متفاوت است، برای یک رنگ می توانید از روش تمیز کردن مبل چرمی خوب استفاده کنید اما برای رنگ دیگر نه. بنابراین قبل از استفاده از روش های متداول، یک منطقه کوچک دور از دید را امتحان کنید، اگر جواب داد، به تمیز کردن مناطق دیگر ادامه دهید.

 

نکات مهم در مورد مبل های چرمی

اصولاً با رعایت برخی دستورالعمل ها می توانید طول مبل های چرمی خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال، مبل های چرمی خود را زیر نور مستقیم خورشید یا نزدیک اجاق گاز قرار ندهید.

هرگز برای شستن مبل چرمی از آب یا مواد شوینده یا صابون زیاد استفاده نکنید. (حلال های قوی حاوی آمونیاک هستند که رنگ مبل را از بین می برد و آن را سفید می کند).

بهتر است لکه های مبل چرمی را به محض ظاهر شدن پاک کنید، زیرا به مرور زمان پاک کردن لکه ها دشوارتر می شود.

برای از بین بردن چربی مبل چرمی ابتدا چربی را با دستمال خشک کنید سپس به مقدار مساوی جوش شیرین روی لکه بمالید و با دستمال پاک کنید.

لکه های جوهر یا قلم را می توان با یک سواب پنبه ای آغشته به الکل پاک کرد، هر چه لکه جوهر بزرگتر باشد، الکل و پشم پنبه بیشتری نیاز خواهید داشت.

لکه های تیره و سیاهی که روی مبل چرمی سفید ایجاد می شود را می توان با خمیری که حاصل ترکیب آبلیمو و کرم تارتار است از بین برد.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید