چگونه از طریق ویدئو پروژکتور تلویزیون تماشا کنیم؟

Table of Contents

پیشنهاد روز

چگونه از طریق ویدئو پروژکتور تلویزیون تماشا کنیم؟

چگونه از طریق ویدئو پروژکتور تلویزیون تماشا کنیم؟

حتماً به این فکر کرده اید که تماشای فیلم و تلویزیون با ویدئو پروژکتور چگونه است و آیا استفاده از ویدئو پروژکتور خانگی آسان است یا خیر. تماشای فیلم با پروژکتور لذت متفاوت و جذابی است و امتحانش سخت نیست. فقط نیاز خود را به تماشای تلویزیون شناسایی کنید.

پروژکتور

بسیاری از افراد تمایل دارند زمان زیادی را صرف تماشای تلویزیون کنند. در نتیجه برای این افراد بسیار مهم است که از طریق کدام صفحه فیلم را تماشا کنند. معمولا افراد پس از تماشای فیلم در سینما آرزوی داشتن خانه ای با صفحه نمایش در ابعاد و اندازه اکران های سینما را دارند. باید گفت که امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، شرایط برای ایجاد سینمای خانگی فراهم شده است.

در ابتدا بهتر است تعریف مختصری از گیرنده دیجیتال ارائه شود که در این مقاله بارها آن را مشاهده خواهید کرد:

گیرنده دیجیتال را می توان وسیله ای در نظر گرفت که سیگنال های تلویزیون دیجیتال را دریافت می کند.

گیرنده ها یا گیرنده های دیجیتال سالهاست که جایگزین گیرنده های آنالوگ در تلویزیون ها شده اند.

اکنون زمان آن رسیده است که راه های تماشای تلویزیون با ویدئو پروژکتور را بررسی کنیم. در ادامه این مقاله این راه ها توضیح داده شده است.

 

چگونه از طریق ویدئو پروژکتور تلویزیون تماشا کنیم؟

 

با کابل HDMI وصل شوید

دو روش اصلی تماشای ماهواره و تلویزیون با ویدئو پروژکتور عبارتند از:

1. اتصال گیرنده دیجیتال به ویدئو پروژکتور

2. اتصال تلویزیون به ویدئو پروژکتور با استفاده از کابل HDMI

راه اصلی تماشای تلویزیون با ویدئو پروژکتور مانند روش دوم است، یعنی گیرنده یا گیرنده تلویزیون دیجیتال را با کابل HDMI به ویدئو پروژکتور خود متصل کرده و آنتن را به گیرنده وصل کنید.

هرگز فراموش نکنید که آنتن تلویزیون یا دیش ماهواره را نمی توان مستقیماً به ویدئو پروژکتور وصل کرد. به جز برخی ویدئو پروژکتورها که گیرنده دیجیتال داخلی دارند که مدل های محدودی هستند و دسترسی زیادی ندارند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در تلویزیون های جدید یک گیرنده دیجیتال داخلی تعبیه شده است. در این صورت اگر تلویزیون شما دارای خروجی HDMI است می توانید آن را از همان پورت به ویدئو پروژکتور متصل کنید اما اگر خروجی ندارد باید یک گیرنده دیجیتال مجزا برای ویدئو پروژکتور خود تهیه کنید.

اگر گیرنده یا گیرنده دیجیتال شما قدیمی است و پورت HDMI ندارد و یا ویدئو پروژکتور شما این پورت را ندارد، می توانید لپ تاپ خود را به ویدئو پروژکتور خود متصل کنید.

استفاده از اندروید باکس یا پروژکتورها با سیستم اندروید

یکی دیگر از مواردی که می توانید در اتصال ویدئو پروژکتور از آن استفاده کنید اندروید باکس و اتصال آن به ویدئو پروژکتور با استفاده از ویدئو پروژکتورهای اندرویدی است که حالتی شبیه به تلویزیون های هوشمند را برای شما ایجاد می کند.

این حالت به شما این امکان را می دهد که علاوه بر تماشای تلویزیون از اینترنت نیز استفاده کنید و از سایت هایی مانند یوتیوب و… به صورت آنلاین استفاده کنید و از امکانات زیادی بهره مند شوید. باکس های اندروید را می توان با استفاده از کابل های HDMI به ویدئو پروژکتور، تلویزیون و مانیتور نیز متصل کرد.

با استفاده از لپ تاپ

در این صورت می توانید لپ تاپ خود را با کابل HDMI به ویدئو پروژکتور متصل کنید و سایت های پخش زنده را به صورت آنلاین یا روی لپ تاپ خود تماشا کنید. اتصال پروژکتور به لپ تاپ امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و بسیار راحت است اما سرعت بالای اینترنت شما در کیفیت تماشای تصاویر مهم و موثر است.

 

حداقل از طریق لپ تاپ

مراقب باشید ویدئو پروژکتورها، مانیتورها و به طور کلی نمایشگرهای تصویر دارای وضوح اصلی باشند و برای نمایش این کیفیت واقعی و اصلی باید کامپیوتر یا لپ تاپ خود را روی همان وضوح تنظیم کنید. البته همه ویدئو پروژکتورها می توانند رزولوشن های بالاتر و پایین تری را تا حد زیادی نشان دهند، اما در نظر داشته باشید که این کار وضوح تصویر شما را کاهش می دهد.

مزایای تماشای تلویزیون از طریق ویدئو پروژکتور

به طور کلی می توان گفت تلویزیون و ویدئو پروژکتور کاربردهای مشابهی دارند و می توان از هر کدام در جای دیگری استفاده کرد.

به طور کلی، وقتی می خواهید تلویزیون را با هدف تماشای اخبار یا برنامه های کوتاه در طول روز تماشا کنید، ویدئو پروژکتور چندان به درد شما نمی خورد، اما تماشای فیلم و فوتبال و انجام بازی با بازیکنان بازی مانند پلی استیشن یا موارد دیگر. چیزهای مشابه می توانند با ویدئو پروژکتور بسیار لذت بخش تر است و در واقع با هزینه کمتری نسبت به تلویزیون و کم نور کردن محیط می توانید تصویر بزرگتر و بهتری داشته باشید و راحتتر از آن استفاده کنید.

زیرا نور بازتاب شده تصاویر را طبیعی تر و متعادل تر نشان می دهد و تعادل رنگ بهتری نسبت به تلویزیون ایجاد می کند و با ویدئو پروژکتور می توانید این تجربه را که در سینما با آن مواجه شده اید در خانه داشته باشید.

همچنین تصویر تولید شده توسط ویدئو پروژکتور بسیار بزرگتر از تصویر تلویزیون است. و در واقع ویدئو پروژکتورها برای این منظور ساخته می شوند; برای نمایش تصاویر بزرگ با یک محیط تاریک می توانید از ویدئو پروژکتورها استفاده کرده و بخرید تا تصویری تقریبا سه برابر یک تلویزیون 40 اینچی و 120 اینچی داشته باشید.

مقایسه تصویر پروژکتور و تلویزیون

یکی دیگر از مزایای پروژکتورها در مقایسه با تلویزیون، قیمت پایین تر آنها است. قیمت ویدئو پروژکتور بسیار کمتر و بیشتر است.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید